EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-01-2021 17:18   Güncelleme : 08-01-2021 17:18

.....

Türkiye Gençlik Vakfı, ortaokul öğrencileri için bir resim yarışması düzenliyor. Hz. Peygamber’in hadislerinin ortaokullu öğrenciler tarafından resmedileceği yarışmada dereceye giren öğrencilere hediye verilecek.

.....

Türkiye Gençlik Vakfı, pandemi sürecinde sosyal ve kültürel çalışmalarla öğrenciler için eğlenceli etkinlikler ve yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. Öğrencilere yeteneklerini geliştirme, farklı görüş, düşünce, inanç ve kültürel değerleri yorumlayabilme, aldığı görevi istekle yapabilme, sorumluluk alabilme, bireysel ve işbirliği halinde çalışabilme ve uygulayabilme gibi tutum, davranış ve becerilerin kazandırılması hedeflenen yarışmanın başvuruları başladı.

TÜGVA Sakarya Medya İletişim Koordinatörü Mücahit Kaymaz “Bu tip yarışmalar öğrencilerin yalnızca becerilerinin geliştirmiyor. Aynı zamanda onlara eğlenerek öğrenme ve öğrendiklerini de hafızalarına kazıma imkanı sunuyor” dedi. Yarışmanın öğrencilere sunacağı katkıları değerlendiren Kaymaz “Eğlenerek, araştırarak edinilen bilgi ömür boyu unutulmuyor. Aksine ömür boyunca kullanılıyor, bazen de karakteristik özelliklerin belirlenmesinde etkili oluyor” diyerek Sakarya’daki velilerin ve öğretmenlerin bu yarışma için gerekli hassasiyetleri göstereceklerine olan inancını vurguladı. Türkiye Gençlik Vakfı “Çizimlerle 40 Hadis” yarışmasına katılarak kendi illerinde dereceye giren öğrenciler arasından Türkiye’de dereceye girecek ilk 5 öğrenciye elektrikli scooter, ikinci 5 öğrenciye tablet ve sonraki 10 öğrenciye akıllı bileklik hediye ediyor.