YEREL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 22:46   Güncelleme : 16-10-2020 23:30

Adapazarı'nda bütçe 222 milyon lira

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda, 2021 Mali Yılı Bütçesi yüzde 21 artışla 222 milyon TL olarak kabul edildi. Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Mutlu Işıksu, “Seçim öncesinde taahhüt ettiğimiz 32 projeyi dönemimiz içinde tamamlayacağız.” dedi.

Adapazarı'nda bütçe 222 milyon lira

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda, 2021 yılı performans programı ile 2021 Mali Yılı Bütçesi ve izleyen iki yılın 2022-2023 Mali Yılları Bütçe Tasarısı ve Tahminleri ile ilgili komisyon raporu görüşülerek karara bağlandı. Adapazarı Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi yüzde 21 artışla 222 milyon TL olarak onaylandı.


YATIRIM VE HİZMET BÜTÇESİ

Meclis Toplantısında ilk olarak söz alan MHP’li Meclis Üyesi Mehmet İr, 2021 Bütçesinde geçtiğimiz yıla nazaran daha iddialı bir program gördüklerini vurguladı. Vizyon projelerine önem verildiğini aktaran İr, belediyeciliğin projeleri hayata geçirerek vatandaşına en iyi imkanları sunmak olduğunu dile getirerek hazırlanan bütçede emeği geçenlere teşekkür etti.

 


SOSYAL DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

AK Parti Meclis Üyesi Evren Çakırsoy ise konuşmasında, Plan ve Bütçe komisyonunun çalışması ile ilgili bilgiler verdi. Çakırsoy, “2020 yılı bütçesi 183 milyon TL olarak belirlenmişti. 2021 yılı Bütçesi 39 milyon TL artışla (yüzde 21) 222 milyon TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Belediyemizin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne vatandaşlarımızın salgın dönemindeki ihtiyaçlarına bir nebze katkı olsun düşüncesiyle birçok müdürlükten bütçe kesintisine gidilerek ilave 1 milyon TL pay ayrılmıştır. Bu da Belediyemizin sosyal desteğe verdiği önemi göstermektedir. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

PROJELER YAPILACAK

Başkan Mutlu Işıksu, bütçeyi hazırlayan çalışma arkadaşlarına, Plan Bütçe Komisyonu’na ve bütçeyi onaylayan meclis üyelerine teşekkür etti. İYİ Parti Meclis Üyesi Akçalışkan’ın eleştirilerine cevap veren Başkan Mutlu Işıksu, “Bizim seçim öncesinde taahhüt ederek milletimizle paylaştığımız projelerimiz var. Onları ayrıntılı inceleyen herkes etap etap ne aşamada olduğumuzu rahatlıkla anlayacaktır. Yeni Belediye Binası ve kentsel dönüşüm de yine taahhütlerimiz arasında yer alıyor. Kentsel dönüşümde ne kadar hassas olduğumuzu bizi takip edenler bilirler. Kentsel dönüşümün metotları vardır. Belediye kendisi bu çalışmayı üstlenebilir, özel girişimle yapabilir ya da TOKİ ile birlikte yapabilir. Hepsi değerlendiriliyor ve sıkı bir çalışma içindeyiz. Hem ADA Meydan hem de kentsel dönüşümde projelerimizin ayrıntıları tamamlanmak üzere. Projelerimizin ayrıntılarını açıkladığımızda tüm soruların cevapları da bulunacaktır. Projelerin çalışma dönemi için olduğunu tekraren ifade etmek istiyorum. Daha ilk yılın sonunda hepsi ile ilgili sorular sorulmamalı ve takip edilmeli. Adapazarı’mıza her alanda çok önemli yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz ve seçim öncesinde taahhüt ettiğimiz 32 projeyi dönemimiz içerisinde tamamlayacağız. Bizi izlemeye lütfen devam edin.” dedi. Başkan Mutlu Işıksu, meclis toplantısının ardından Belediye Binası’nın teras katında, Belediye Binası’nın yanındaki binanın yıkım çalışmaları hakkındaki son durumu meclis üyeleri ile paylaştı.