YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 20:13   Güncelleme : 27-01-2021 20:13

.....

Sakarya’da elektronik eşya tedarikçiliği yapan Kadir B. isimli şahıs ödemesini aldığı müşterisine mesaj attıktan sonra ortadan kayboldu. Kadir B.’den haber alamayan müşteriler savcılığa giderek dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı

.....

Sakarya’da elektronik malzeme tedarikçiliği yapan Kadir B. isimli şahıs piyasadan topladığı 4 milyon TL’yi alarak kayıplara karıştı. İddialara göre, elektronik malzeme satan tedarikçinin telefonuna 5 gündür ulaşılamıyor. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına dolandırıldıklarını ileri sürerek 10 kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.

Başta Sakarya olmak üzere, Ankara ve Adıyaman gibi illere elektronik malzeme satışı yapan Kadir B.’nin çok sayıda elektronik eşya ticareti yapan esnaftan ürünlerini göndereceği vaadiyle paralarını aldıktan sonra ortadan kayboldu. Daha önceden peşin para verip mal satın alan vatandaşlar 5 gündür ulaşamadıkları Kadir B.’nin kendilerini dolandırdığını düşünerek savcılığa gitmesiyle olay ortaya çıktı.

Her şey Kadir B.’nin 21 Ocak 2021 tarihinde Sakaryalı bir firma yetkilisine attığı mesajla ortaya çıktı. “Yaptığım işten utanç duyuyorum. Bu kadar ilerleyeceğini bilsem yapmazdım. İşi temizleyene kadar ortadan kaybolacağım.” Mesajını alan firma yetkilisi soluğu Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığında aldı. Kadir B.’nin mesaj attıktan sonra ulaşamayan firmalar ‘dolandırıldık’ diyerek savcılığa şikayette bulundular. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şu ana kadar 10 firma başvuru yaptı. Kadir B.’ye ulaşamayanların teker teker savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Elektronik eşya satıcılarının dolandırıldık şikayetiyle başlayan süreçle ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.