YEREL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 14:21   Güncelleme : 23-02-2021 14:21

Akyazı'lı Semra’nın ölmeden önceki görüntüleri çıktı

Fethiye ilçesinde eşi H.A. ile birlikte gittikleri tatilde kayalıklardan düşüp ölen 7 aylık hamile Semra Aysal'ın olaydan önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

Akyazı'lı Semra’nın ölmeden önceki görüntüleri çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde eşi H.A. ile birlikte gittikleri tatilde kayalıklardan düşüp ölen 7 aylık hamile Semra Aysal'ın olaydan önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Eşini kayalıklardan attığı iddiasıyla tutuklanan H.A.'ın Semra Aysal'ı zorla götürdüğünü düşünen bir turist tarafından çekilen görüntülerde, "Bu adam ya kadını aşağıya atacak ya da kadın adamı aşağıya atacak" diyerek tepki verdiği görüldü.

2018 yılı Haziran ayında tatil için önce İzmir'e ardından ise Muğla'ya giden 7 aylık hamile Semra Aysal ve eşi H.A., tatillerinin son gününde Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi'ne gitti. Burada kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden 7 aylık hamile Semra Aysal'ın ölümünü şüpheli bulan aile, savcılığa olayın araştırılması için başvuru yaptı.

Fethiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, H.A.'ın hayatını kaybeden eşi Semra Aysal üzerine parça parça 119 bin TL kredi çektirdiği ve olaydan kısa bir süre önce eşine 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ortaya çıkınca savcılık H.A. hakkında yakalama kararı çıkarttı. Gözaltına alınan H.A. tutuklandı. Hakkında dava açılan Aysal, 11 Şubat'ta yargılanmaya başlandı.

Davanın ilk duruşmasında 'kasten öldürme', 'tasarlayarak öldürme' ve 'gebe olduğu bilinen kadını öldürme' suçlarıyla yargılanan H.A., suçlamaları kabul etmedi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 6 Nisan 2021 tarihine ertelendi