GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2020 14:30   Güncelleme : 26-11-2020 14:30

Alparslan Türkeş için 103 fidan

Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu Türk dünyasının son Başbuğu Alparslan Türkeş'in doğumunun 103. yılında 103 fidan toprakla buluştu.

Alparslan Türkeş için 103 fidan

Ülkü Ocakları tarafından Başbuğ Alparslan Türkeşin doğumunun 103. yılı anısına 'Her Genç Bir Fidan Her Fidan Bir Hayat' sloganıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi. Akyazı'da bulunan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanında düzenlenen etkinliğe MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, 25 ve 26. Dönem Milletvekili Zihni Açba, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP İlçe Başkanları Ülkü Ocakları Başkanları ve MHP Kadın Kolları Başkanları katıldı.

GENEL MERKEZ TALİMATI

                     

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, " Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırımın emir ve talimatları doğrultusunda Akyazı Alparslan Türkeş Hatıra Ormanına Başbuğun fidanları olarak 103 fidanı toprakla buluşturduk. Ülkücü Milliyetçi Hareketin banisi Başbuğumuz Alparslan Türkeşi rahmet minnet ve özlemle yad ediyoruz. İyi ki doğdun Türkeş Başbuğ oldun" ifadelerini kullandı.