YEREL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 22:55   Güncelleme : 23-10-2020 22:55

Altuğ ile Alişan tartıştı!...PAYDAŞ MI KATILIMCI MI?

SATSO öncülüğünde hazırlanan Sakarya'nın Stratejik Planı lansmanında SESOB Başkanı Hasan Alişan ile SATSO Başkanı Akgün Altuğ arasında paydaş tartışması yaşandı.

Altuğ ile Alişan tartıştı!...PAYDAŞ MI KATILIMCI MI?

SATSO öncülüğünde; Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, SAÜ, SUBÜ, SESOB, STB ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla hazırlanan Sakarya Stratejik Planının lansman toplantısında SATSO Başkanı Akgün Altuğ ile Hasan Alişan arasında yaşanan atışma dikkat çekti.

PAYDAŞ MI KATILIMCI MI?

Hazırlanan raporda SESOB'un paydaş değil, bir çalıştayın katılımcısı olarak görünmesinden duyduğu rahatsızlığırı belirten Alişan, “"34 bin 303 üyesiyle 61 meslek odasıyla hizmet etmekteyiz. Elbetteki bu önemli çalıştayın paydağı değil, çalıştay katılımcısıyız sadece. Onu özellikle belirtmek istiyorum. Katılımcıyız... sadece burada ticaret ve sanayi alanında Çıraklık Eğitim Merkezinden sorumluyuz. Bu sorumluluğu yerine getirmek için biz azami gayret göstereceğiz. Oysa ki bizim hedefimiz şu SESOB olarak, bugünkü esnaf ve sanatkarımıza yarın sanayici ve tacir sıfatını kazandırmak. Sadece çıraklık değil, mesleki eğitimin her alanında esnaf ve sanatkar yetiştirmek. Bu stratejik eylem planının çalıştayda katılımcı olmamıza rağmen, gönülden desteklediğimizi hatta bize az yük verildiğini sadece çıraklıkla ilgili yetinmek istemediğimizi söylemek istiyorum" dedi.

ALTUĞ: KATILDINIZ

Bu sözler üzerine söz alan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, "Katılımcı olduğunuzda ısrar ediyorsun ama üst kurulda çalıştı genel sekreteriniz. Paydaş olarak katıldınız bütün toplantılara. Genel sekreterinize sorabilirsiniz" dedi. SESOB Başkanı Hasan Alişan, bu konudaki sözlerine devam ederken, "Ben sadece katılımcı olarak... Önümüzdeki sizin vermiş olduğunuz kitapçıktan, sadece ticaret sanayi çalıştayına katılımcı olarak 20 Ocak 2020 Pazartesi'den itibaren orada varız. Orada var bizim adımız, başka yerde yok. Önemli değil. Kitapçıkta katılımcı olarak varız. Önemli olan şu; güzel bir harekettir, tebrik ediyoruz. Bu konuda emek gösteren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.