GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 20:24   Güncelleme : 21-01-2021 20:24

*****

Kosova Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti. Vali Kaldırım, her iki ülkenin tarihi ortaklığı olduğunu ifade ederek, her alanda ilişkileri kuvvetlendirmek için çalışacaklarını söyledi.

*****

Kosova Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaliu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti. Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından karşılanan Başkonsolos Suzan Novoberdaliu, makama girişte Şeref Defterini de imzaladı.

Misafirperverliklerinden dolayı Vali Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür ettiklerini belirten Başkonsolos Novoberdaliu, Sakarya’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Başkonsolob Novoberdaliu, Türkiye’nin her dönem Kosova’nın yanında olduğunu, Kosova halkının Türkiye'ye müteşekkir olduğunu söyledi.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, her iki ülkenin ortak tarihi olduğunu, bu nedenle dostluk ve kardeşlik bağları bulunduğunu ifade etti. Vali Kaldırım, iki ülke arasında ticari, ekonomi ve eğitim alanları başta olmak üzere her alanda ilişkilerin daha da gelişmesi için özveriyle çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Sohbet havasında geçen ziyarette ilimizin çok sayıda Kosova kökenli vatandaşa ve öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, şehrimizin tarihi ve kültürel değerleri ile doğal güzelliklerinin yanı sıra, sanayi ve yatırımlar konusunda bilgiler verdi.