GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 22:39   Güncelleme : 07-01-2021 22:39

Bacanağını makam şoförü yaptı

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Ferizli Belediyesi'nde çalışan bacanağını kendine makam şoförü yaptı. Maaşını da Ferizli Belediyesi ödetiyor

Bacanağını makam şoförü yaptı

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş 2004-2009 yılları arasında Ferizli Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde makam şoförü olarak işe aldığı bacanağı Hakan Kayakoparan'ı AFAD'a getirdi. Kaşkaş'ın başkanlık görevinden ayrılmasından sonra belediyede farklı birimlerde çalışan bacanağı Hakan Kayakoparan, bir süre önce AFAD'a geçti.

Geçici görevlendirmeyle AFAD'a geçen Hakan Kayakoparan, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş'ın makam şoförü oyarak görevlendirildi. Maaşını Ferizli Belediyesi'nden alan Kayakoparan, Ferizli'de ikamet ediyor. Kaşkaş'ın makam aracıyla Ferizli'ye gidip gelen Kayakoparan'ın bu durumu ilçede tepkilere neden oldu.

Ferizlili okurumuz Ali Gülmez “ Ferizli Belediyesi zaten ekonomik dar boğazda. AFAD Mürürünün makam şoförünün maaşını vermesi, bu yetmiyormuş gibi makam aracıyla ilçeye gelip gitmesi herkesi rahatsız ediyor. Bu milletin tek kuruşunu korumak için titiz davrandığını bildiğimiz Sayın Valimizin bu savurganlığa bir son vermesini istiyoruz” diyerek bu konudaki tepkisini dile getirdi.