YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 15:52   Güncelleme : 01-02-2021 15:52

'Duran ve Çelik isimleri şehirde yaşatılsın'

Adapazarı Belediye Meclisinden gündem dışı konuşma yapan CHP Meclis Üyesi Haluk Akbay, rahmetli belediye başkanı Aziz Duran ve Abdullah Çelik’in isimlerinin vefa borcu olarak şehirde yaşatılması gerektiğini söyledi

'Duran ve Çelik isimleri şehirde yaşatılsın'

Adapazarı Belediye Meclisinden gündem dışı konuşma yapan CHP Meclis Üyesi Haluk Akbay, Aziz Duran ve gazeteci, emekli öğretmen Abdullah Çelik’in isminin ilçede  uygun görülen yerlere verilmesi için talepte bulundu.  Akbay, yaptığı konuşmada gündemde bir süredir Aziz Duran’ın isimin Donatım Parka verilmesinin konuşulduğunu belirtti. Akbay yaptığı konuşmada, “ Toplumu toplum yapan, insanı insan yapan değerlerin başında vefa geliyor. Bu nedenle vefamızı göstermek ve şehrimizin kalkınması için büyük çabalar sarf etmiş Aziz Duran’ın adının Adnan Menderes Caddesinde bulunan alt-üst geçidine verilmesini öneri olarak sunuyorum” dedi.

Akbay’ın ikinci isim önerisi ise 91 yaşında vefat eden Öğretmen, Gazeteci-Yazar Abdullah Çelik için oldu. Akbay, “Hayırseverler sayesinde okullarımıza çok sayıda çeşme yaptıran, Abdullah Çelik hocamızın isminin, Adapazarı Belediye Meclisi olarak uygun görülecek, bir yere verilmesini takdirlerine arz ediyorum” ifadelerini kullandı.