EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-01-2021 16:10   Güncelleme : 10-01-2021 16:10

.....

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül çiftçilerin sorunları ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla 41 ile dağıtacağını duyurdu. Ergül, “Fakat Sakarya maalesef yok. Türkiye'nin en verimli tarım arazilerine sahip olan ilimize niye yok? Tarım bakanından açıklama bekliyoruz, Sakarya’dan yüzde 65 oy aldıkları için mi? destek yok” dedi.

.....

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül tarım hibe desteği ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Ergül açıklamasında Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi. Ergül, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla 41 ile dağıtılacağı duyurulan hibe kredilerinin arasında Sakarya’nın olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Tarım desteğine gelince Sakarya’nın yok olduğunu belirten Ergül; “Her defasında “Sakarya Sakarya” diye bağıranlar, Sakarya’yı oy deposu olarak görenler şimdi tarım desteği gelince Sakarya’ya yok. Tarım Bakanlığı Avrupa Birliği'nden sağlanan hibe kredileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla 41 ile dağıtacağını duyurdu. Fakat Sakarya maalesef yok. Türkiye'nin en verimli tarım arazilerine sahip olan ilimize niye yok? Tarım bakanından açıklama bekliyoruz, Sakarya’dan yüzde 65 oy aldıkları için mi? destek yok” dedi.

Şehir hastanesinin ilimize yapılmadığını söyleyerek Sağlık bakanına seslenen İsmail Ergül Sakarya’ya destek verilmediğini belirterek; “Sağlık bakanına soruyoruz, Sakarya’dan yüzde 65 oy aldıkları için mi?  Birçok ile yapılan şehir Hastanesi ilimize yapılmadı. Büyükşehir belediye başkanımız Ekrem Yüce her gün tarıma destek veriyorum diye bağırıyor. Bu desteğin Sakarya’ya verilmediğini neden sorgulamıyor. Sakaryalı vekillerimiz neden sessiz kalıyor. İlimizde 7 milletvekilimiz var ama destek yok. Hey uyan çiftçi” ifadelerine yer verdi.