EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-01-2021 14:22   Güncelleme : 07-01-2021 14:22

GAZİRAY ve BÜSEM Tam Gaz Devam Ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ticaret hayatını olumlu etkileyecek ve istihdamı arttıracak Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM)’in son durumunu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Milletvekilleri yerinde inceledi. Protokolün takdirini toplayan çalışmalarda Antep Fıstığı Yapı Kooperatifi Başkanı Hızır Arıkök yaptığı konuşmada “Dağları karaya, karayı paraya çeviren bir belediye başkanımız var” diyerek yapılan işin değerini vurguladı.

GAZİRAY ve BÜSEM Tam Gaz Devam Ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 31 Mart 2019 Mahalli Seçimleri öncesinde açıkladığı Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM) Projesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yapıların yükselmesiyle şekillenen projeyi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin, Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Mehmet Sait Kirazoğlu, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yerinde görmek ve son durumu değerlendirmek amacıyla ziyaret etti. Fıstıkçılar, gıda toptancıları, nakliyeciler, baharatçılar ve TIR dorsecileri tek bir merkezde toplayacak olan BÜSEM’de ilgili protokol kooperatifin başkanlarıyla görüştü, yapılan inşa ve projenin özellikleri hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan’dan bilgi aldı. Protokolün takdirini toplayan ve övgüyle bahsettikleri BÜSEM’de Antep Fıstığı Yapı Kooperatifi Başkanı Hızır Arıkök protokole hitaben yaptığı konuşmada “Dağları karaya, karayı paraya çeviren bir belediye başkanımız var” dedi, yapılan yatırımlar ve imkânları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti. Protokol daha sonrasında BÜSEM içerisinde yer alacak ve gıda toptancılarına hitap edecek yeni sitenin temellerini attı.

Merkezin hayata geçirilmesi için yoğun bir tempoyla çalışan Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinden BÜSEM’i birbirine bağlayacak yeni yolların yapımını sürdürürken projede 24 kilometrelik yol çalışmasını tamamlandı. 1.8 milyon metreküp dolgu ve 500 bin metreküp yarma çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca GAZİRAY’da gerçekleşen çalışmaları ve tünelleri ziyaret eden protokol bilgi aldı, son durumu değerlendirdi. Milletvekilleri GAZİRAY’ı bir vizyon projesi olarak değerlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını değerlendiren Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, “Yatırımları gördüğümüzde sanki Türkiye’nin büyük şantiyelerinden birisindeyiz gibi inanılmaz projelere imza atılmış. Bugün Gaziray’ı görünce Türkiye’nin çılgın projelerinden biriymiş gibi ama Gaziantep’te çılgın bir şehir. Bütün büyük projelere imza atmış, kendi için değil bölge toplumları içinde var olan bir şehir. Gaziantep vizyon, gelecek, hayaller şehri ve en güzel hayallerini de projeye dönüştürüyor. Bu projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyor kutluyorum” diye aktardı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer inceleme sonrası yaptığı açıklamada Gazi şehrin sağına rağmen büyümeye devam ettiğini aktararak, “Kendi ekosistemini kendi içinde yaratan bir şehir. Büyükşehir Belediyesi’nin attığı adımlarla kentteki bütün sektörler yeni bir alana kavuşuyor çağdaş ve modern. Kendi sistemini kendi harekete geçirerek büyüyor. Bugün gezilen projelerde binlerce işçi çalışıyor. Merkez bittikten sonra çeşitli iş grupları çalışacak. Şehrin her tarafı şantiye. Her alanda çok önemli gelişmeler var. Dikkat çeken Gaziantep yeni noktaya gelecek” diye konuştu.