GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2020 13:24   Güncelleme : 22-11-2020 13:24

HER PAYLAŞIMI BİR DERS...

Onu tanırsınız Eğitimci Hidayet YİĞİT...

HER PAYLAŞIMI BİR DERS...

Hidayet Yiğit; Eğitimci aynı zamanda Sakarya Yerel Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Her hali ile Sosyal hayatın içinde ve gündeminde olma özelliği ile tanınıyor aynı zamanda. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarında dahi eğitimci özelliğini korumakta ve sergilemekte. Yani her paylaşımı adeta ders niteliğinde.

Paylaşımları tedavi edici, moral dolu

Yaptığı paylaşımlarında güncel hayatın kaygılarını, sıkıntı ve endişelerini ve hatta olumsuzluklarını tedavi edici özellikte veciz sözlerle adeta tedavi ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımlarından bir kaçını yazmamız gerekirse, işte bir kaçı. Mevlana’dan bir söz “Güvendiğiniz dağlara karlar yağdığında en güzel çare, dağ ile karı baş başa bırakmaktır. Gün gelip karlar eridiğinde; dağ yolunuzu gözleyince en güzel cevap, başka bir dağdan selam yollamaktır”. Yahya Kemal’den bir söz ile paylaşımı var, Hidayet Hocamızın. “İnsan evrende gövdesi kadar değil, gönlü kadar yer kaplar”.

Farid Farjad, Hz. Mevlana ve diğerleri

Bu da bir başkası “Örümcek derki; Sanmayın ben bu ağları boşu boşuna ördüm, Ben onlar sayesinde GÜZEL RESULÜ gördüm” Beğendiniz değil mi? Alın birbiri ardına iki güzel paylaşım daha size. “Herkesin sarılırken asla bırakmak istemediği bir kişi, Bütün sokaklarını dolaşmak istediği bir şehir Ve yaşamak istediği bir film vardır...", Bu güzel sözde Farid Farjad’dan gelsin. “Biraz vicdan, biraz bahar, biraz yağmur, bir kaç kitap, az geçmiş, biraz hayal çokça umut, herkese iyi gelir...”; ve sonuncusu bu olsun…”Kötülük etme, kötü düşersin; kuyu kazma kendin düşersin” Sözün sahibi Hz. Mevlana. Hidayet Yiğit Hoca’mı takipte gecikmeyin. İnanın moral bulursunuz.