YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 10:49   Güncelleme : 13-10-2020 10:49

Kılıçkaya'da RES için doğa mı katlediliyor?

Türkiye'nin önde gelen yürüyüş parkuru Geyve Kılıçkaya'da Rüzgar Enerji Santrali için ağaçların kesildiği doğanın tahrip edildiği iddia edildi.

Kılıçkaya'da RES için doğa mı katlediliyor?

Kılıçkaya Başerenler Türbesi mevkiinde başlatılan RES çalışmaları doğaseverleri harekete geçirdi. Bir doğasever tarafından çekilen görüntüler; Geyve Kılıçkaya'daki RES çalışmasını gözler önüne seriyor. Doğasever vatandaş gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını dile getirerek şu ifadelere yer verdi, “Geyve'nin en güzel dağı Kılıçkaya'ya Rüzgar Enerji Santrali kurmak için alıç ağaçlarını kesip doğayı katlediyorlar. Burası Türkiye'nin en gözde yürüyüş parkuru ve doğaseverlerin kamp alanı. 

Geyve Kılıçkaya'da RES için doğa mı katlediliyor?

DOĞAL BİR GÜZELLİĞİ VAR
Burası hayalini kurduğum, hani derler ya cennetten bir yer diye çok güzel ve kendine hayran bırakan doğal bir güzelliği var. Bu sene kamp yapmak istedim orada fakat bir türlü nasip olmadı dün akşam gördüğüm manzara tamamen hayal kırıklığı oldu. Her yerde inşaat araçları düşünün devletin ormanın da o güzelim dağ mahvolmuş. Geyve halkı ve belediyesi o dağ da çimento fabrikası kurdurmadı. Ama şimdi insanoğlu o dağı yok ediyor. 1 tane rüzgar gülü eksik olsa ne olur.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Çıldırmamız gereken şeylere ses çıkarma fırsatımız varken çıt bile çıkarmadığımız her şeyin vebali bizim üzerimizde. Ses çıkarmadıkça burnumuzun dibine kadar geliyorlar. Evimizin dibine kadar gelecekler ve biz artık çok geç kalmış olacağız. Kılıçkaya’ya RES kurulmayacak belli. amaç farklı orada başka şeyler var. Ben ve dostlarım bu işin peşini bırakmayacağız.  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının henüz haberi bile olduğunu düşünmüyorum" açıklamasına yer verildi. Geyve.com