YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 15:43   Güncelleme : 01-02-2021 15:43

Şehirde DEAŞ operasyonu...!

Emniyet Genel Müdürlüğü, DEAŞ terör örgütünün sözde Türkiye vilayeti suikastçısı olduğu belirlenen A.Y. ve örgütün sözde üst düzey sorumlusu A.G.’nin de aralarında bulunduğu 14 kişinin yakalandığını duyurdu

Şehirde DEAŞ operasyonu...!

Emniyet Genel Müdürlüğü, DEAŞ terör örgütünün sözde Türkiye vilayeti suikastçısı olduğu belirlenen A.Y. ve örgütün sözde üst düzey sorumlusu A.G.’nin de aralarında bulunduğu 14 kişinin yakalandığını, yakalanan örgüt mensuplarından 8’inin tutuklanırken, 5 örgüt mensubunun adli kontrol şartıyla, 1 örgüt mensubunun ise savcılıktan serbest kaldığını açıkladı.

Açıklamada, Yalova Emniyet Müdürlüğü; İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubeleri ekiplerinin koordineli çalışmasıyla; DEAŞ terör örgütünün sözde Türkiye vilayeti suikastçısı olduğu belirlenen ve aynı zamanda deşifre olmuş örgüt mensuplarının Türkiye’den Avrupa’ya geçişlerini ve Avrupa’dan Türkiye’ye girişlerini sağlayan A.Y. kod adlı kişiyle irtibatlı olan örgütün sözde üst düzey sorumlusu A.G. kod adlı şüphelinin, Yalova’da ikamet ettiğinin tespit edilmesi üzerine, bu şahısların ve irtibatta oldukları şüphelilerin yakalanmasına yönelik Yalova  Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı bildirildi.