GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 21:08   Güncelleme : 09-01-2021 21:08

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına sürpriz atama!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınırken, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece Bakan Yardımcılığına atandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına sürpriz atama!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınırken, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece Bakan Yardımcılığına atandı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, 9 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevinden alınarak, yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Işıkgece, TİGEM Genel Müdürlüğünü yürütüyordu.

Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığına Osman Yıldız, Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Bülent Sezgin, Bakanlık V. Bölge Müdürlüğüne Şahin Çılgın, VII. Bölge Müdürlüğüne Turgut Çangır, Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne Mehmet Tuğrul, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne Birol Dündar, TMO Genel Müdür Yardımcılıklarına Muharrem Akyaka ve Cihan Soyalp, Çaykur Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Alim atandı.

Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Şafak Bulut görevden alınarak, aynı göreve Murat Genc atanırken, Ticaret Bakanlığı Ticaret Başmüfettişlikleri ile İl Ticaret Müdürlüklerine de atamalar yapıldı.