GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 11:38   Güncelleme : 13-10-2020 11:38

TÜGVA Sakarya’dan resim yarışması “Fetih’ten Dirilişe Ayasofya”

TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği Pandemi sürecinde öğrencilerin evden çıkmadan keyifli ve verimli vakit geçirebilmeleri için Ayasofya Camii ile ilgili “Fetih’ten Dirilişe Ayasofya” konulu bir resim yarışması düzenliyor.

TÜGVA Sakarya’dan resim yarışması “Fetih’ten Dirilişe Ayasofya”

Resim ve güzel sanatlar konusunda uzman akademisyen ve sanatçıların jüri olarak yer alacağı yarışma, ortaokul ve lise öğrencileri olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. Yarışma sonucunda iki kategoride de birincilere tablet bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere de 750 liralık hediye çeki verilecek. Ayrıca dereceye giremeyen fakat jürinin beğenisini kazan çalışmalara jüri özel ödülü takdim edilecek. Bunun dışında yarışmaya katılan her öğrenciye sürpriz bir katılım hediyesi takdim edilecek.

Ayasofya ne zaman müze oldu? İşte geçmişten günümüze Ayasofya'nın tarihi… -  Son dakika haberleri

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Fetih’ten Dirilişe Ayasofya Camii Resim Yarışması’nın başvuruları başladı. Başvurular 30 Kasım 2020 itibariyle tamamlanacak. Yarışma süreci boyunca çeşitli etkinlikler ve resim üzerine workshoplar düzenlenecek. Yarışmanın sonuçları aralık ayı içerisinde pandemi kurallarına uygun şekilde düzenlenecek ödül töreniyle ilan edilecek. Yarışmaya katılan tüm resimlerin sergileneceği ödül törenine sanat ve siyaset camiasından önemli isimlerin katılması bekleniyor.

Ayasofya için karar 2 Temmuz'da: Gözler Ayasofya'nın yeniden ibadete  açılması için açılan davadan çıkacak karara çevrildi