GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-10-2020 15:29   Güncelleme : 17-10-2020 23:39

Uztürk WAFF BAŞKANI SEÇİLDİ

Ampute Futbol Dünya Federasyonu'nun (WAFF) başkanlık seçimine, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk tek aday olarak girdi ve başkanlığı kazandı.

Uztürk WAFF BAŞKANI SEÇİLDİ

16-19 Ekim tarihlerinde İstanbul'un ev sahipliğinde yapılması planlanan ancak koronavirüs salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirilmesine karar verilen WAFF Genel Kurulu'nda yeni başkan ve yönetim kurulu belli olacak.  Seçimler, 20 ülke temsilcisinin katılımıyla bugün saat 15.00'te başladı ve yapıldı.

Arif Ümit Uztürk, WAFF başkanlık seçimine tek aday olarak giriyor - Spor  Haberleri

17 Avrupa ülkesinin oylarıyla başkanlığa seçilen TBESF Başkanı Uztürk, yaptığı açıklamada ''Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın da desteğini aldığım WAFF Genel Kurulu, yarın online olarak yapılacak. Mevcut Başkan Rick Hoffman'ın aday olmayacağını açıklaması üzerine tek aday olarak seçimlerde yer alacağım. Önümüzde heyecanlı ve uzun bir dönem bizi bekliyor, dünyada ampute futbolun kurumsallaşması adına güzel işler yapacağız. Herkese desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyor, seçimin ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi.

Ampute Milli Futbol Takımı Dünya Kupası'nda ilk maçına çıkıyor

WAFF Genel Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi yapıldı. Yönetim kurulunun da belirlendiği oylamada, WAFF'ın Başkan Yardımcılığına Celeste Tchiama seçilirken, 2. Başkan Yardımcısı Mateusz Widlak, Genel Sekreter Simon Baker, Hakem Başkanı Ian Clarke, Owen Coyle ise sayman oldu. Seçime, tek aday olarak giren Arif Ümit Uztürk, 2024 yılına kadar görevde kalacak.